Mordaunt behind in leadership contest but confident of beating Sunak in swimwear round and better looking than the ginger growler
I beg to differ. Not a redhead and carrying rather too much timber for my taste.Still I suppose that's the modern way. Maybe the centre spread in Camel Toe Monthly.
So you reckon a school meal can be made for £1 per day? There are a lot of people who would like you to show them how it's done.
3 years ago the average school meal was made for 80p per day mate. The key questions are (going by figures from that time) if parents were paying roughly £2.50 per meal: 1) Why pay as much as £5 to these companies? 2) If you do pay that much, why not place a minimum cost per meal e.g. at least the £2.50 parents are paying?
So what can you buy for £5 that will make a meal every day? Better still, what is a typical school meal these days?